Warsztaty dla rodziców

Nasze warsztaty adresowane są do rodziców i ich dzieci.

Nosimy dzieci w chustach wiązanych.

Przez 9 miesięcy życia płodowego dziecko było łagodne kołysane, nieustannie słyszało serce mamy, stale było blisko niej - poród sprawia, że dotychczasowy spokój zostaje zaburzony. Chusta nie tylko przypomina miłe chwile w brzuszku, ale daje też ukojenie i poczucie bezpieczeństwa, które jest jedną z podstawowych potrzeb noworodka. Noszone w chuście dzieci są wtulone w rodzica, mają pewność, że rodzice są blisko i pomogą w każdej sytuacji. Delikatny ruch w trakcie noszenia w chuście stymuluje błędnik, dzieci mniej płaczą, rzadziej mają kolki a rodzice lepiej je rozumieją. I do tego mają obie ręce wolne!

Podczas zajęć rozmawiamy o tym jakie są rodzaje chust, czym sugerować się przy jej wyborze. Pokazujemy jaka jest optymalna pozycja dziecka i osoby noszącej i oczywiście praktycznie ćwiczymy, Mamy mogą swobodnie karmić dzieci.

Posiadamy chusty warsztatowe, można także przynieść swoją.

Ilość miejsc ograniczona max 5 par.

Chętnych do udziału w warsztatach noszenia w chuście prosimy o kontakt:

Natalia tel nr 730 020 424 lub chustynatalia@gmail.com

Koszt warsztatów :

W grupie - 50,00 zł/ dla klientów Kobietowa 35,00 zł

indywidualnie - 100,00 zł/ dla klientów Kobietowa 50,00 zł

Rozkład zajęć:

  • pierwszy wtorek godz. 13.00- 15.00 - Kangurek
  • drugi wtorek godz. 13.00- 15.00 - Kieszonka
  • trzeci wtorek godz. 13.00- 15.oo - Plecak prosty
  • czwarty wtorek godz. 13.00- 15.oo - Podwójny X

Masaż niemowlęcia

-to dotyk i obustronna przyjemność. Dzieci uwielbiają gdy się je dotyka, głaszcze i przytula -te proste z pozoru gesty dają im poczucie bezpieczeństwa, akceptacji i bycia kochanym a to z kolei wspomaga ich rozwój i wzmacnia naszą wzajemną więź. Masowanie dzieci warto zacząć jak najwcześniej, masaż relaksuje, pozwala się wyciszyć i ułatwia zasypianie- może stać się codziennym rytuałem. Udowodniono, że regularny masaż niemowlęcia pozytywnie wpływa na odporność organizmu, układ hormonalny, stan skóry-poprawiając krążenie, układ trawienny, przyspiesza rozwój ruchowy. Masaż brzuszka może przynieść ulgę dzieciom cierpiącym z powodu kolek, wzdęć i zaparć. Zapraszamy na warsztaty masażu, gdzie zobaczycie jak masować maleństwo aby dać mu przyjemność oraz przynieść ulgę w kolce.

tel. 500 060 359